HerbasPanevėžio apygardos teismai

Naujienos

Panevėžio teismų vadovai apsilankė redakcijoje
2017-05-10
 

Panevėžio teismai prisijungė prie šiemet rengiamo teismų projekto „Teisėjas žurnalisto kėdėje“, skirto žurnalistų profesinei šventei – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Šis projektas – prieš porą metų organizuoto renginio „Žurnalistas teisėjo kėdėje“ tęsinys.

 

Panevėžio regiono laikraščio „Panevėžio kraštas“ redakcijoje apsilankė Panevėžio apygardos teismo pirmininkas Artūras Ridikas ir Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkė Virginija Svirplienė.

 

„Profesinės dienos proga kasmet stengiamės pakviesti žiniasklaidos atstovus į svečius, o šiemet patys atvykome susipažinti su jūsų darbu. Pastebiu, kad pastaruoju metu teisėjai ir žurnalistai randa bendrą kalbą, supranta vieni kitų darbą, jo svarbą ir atsakomybę. Tai labai svarbu sėkmingam abiejų pusių darbui, jo rezultatų perteikimui visuomenei. Linkiu jums nepervargti įtemptame kasdieniame darbe, atrasti laiko kūrybai, tiriamajai žurnalistikai“, – sveikindamas redakcijos kolektyvą sakė Panevėžio apygardos teismo primininkas A. Ridikas.

 

Į diskusiją su teisėjais įsitraukė laikraščio redaktorė Limina Matelienė, žurnalistai Darius Krasauskas, Laimutis Kavoliūnas, Lina Rušėnienė, fotografas Arūnas Švelna.

 

„Draugauti su valdžia žiniasklaidai reikia per atstumą, o su teismais galima ir glaudžiau“, – juokavo laikraščio redaktorė. Prieš dešimtmetį atsiskyrusi nuo „Lietuvos ryto“ redakcija išlaiko stabilų skaitytojų ratą, tiražas nekrinta. „Džiaugiamės, kad išlikome nepriklausomi, objektyvūs“, – sakė L. Matelienė.

 

Bene vienintelis jau 20 metų ištikimas teisėsaugos temoms žurnalistas Panevėžyje Darius Krasauskas sakė, kad tos pačios temos visgi nepabodo. Per ilgą darbo laiką išmoko prakalbinti net ir kategoriškai atsisakančius kalbėti teismo proceso dalyvius.

 

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkė V. Svirplienė klausė žurnalistų, kodėl jie pasirinko šią profesiją, kokių savybių reikia geram žurnalistui ir ar tiktų teisėjas tokiam darbui.

 

„Ankstesniais laikais buvo toks supratimas, kad jeigu gerai rašai rašinius, moki lietuvių kalbą, tai tu jau ir žurnalistas. Na, o dabar be šių savybių, žurnalistikai tinkamas žmogus turi dar būti apdovanotas drąsa, begaliniu darbštumu, sugebėjimu atsirinkti faktus“, – vardijo laikraščio redaktorė. Jos nuomone, teisėjai pasižymi būtent tokiomis savybėmis, todėl priimti teisėjo dirbti žurnalistu ji nebijotų.

 

Diskusijos dalyviai sutarė, kad tiek viename, tiek kitame darbe reikalingas kruopštus duomenų atsirinkimas, abiejų pusių išklausymas, darbštumas, operatyvumas ir atsakomybė. „Tik žurnalistai savo straipsnyje dar gali aprašyti ir emociją, o teisėjai savo spendimuose to daryti negali“, – draugiškai pastebėjo Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkė Virginija Svirplienė.

 

Teismų vadovai įteikė žurnalistams teismų atributika puoštų dovanėlių – užrašų knygelių, kad turėtų kur apie teismus rašyti, maišelį – užrašų knygelei nešti ir medinį galvosūkį – atokvėpio minutėms.

 

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Informaciją pateikė:

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo

pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

 
Informaciją atnaujino: Jolita Gudelienė
Informacija atnaujinta: 2017-05-10 12:50

TEISMO DARBO LAIKAS

IIV  8.0017.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka 12.0012.45

DOKUMENTŲ PRIĖMIMO LAIKAS

I, III

 8.00–18.00

II, IV

 8.00–17.00

V

 8.00–15.45

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 45 45 55

El. paštas jolita.gudeliene@teismas.lt

Sertifikavimo ženklas

PANEVĖŽIO APYGARDOS
TEISMAS
Biudžetinė įstaiga
Elektros g. 9
LT-35175 Panevėžys

Tel. (8 45) 46 87 65

Faks. (8 45) 46 85 83
El. paštas

panevezio.apygardos@teismas.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188607531

 
Viso apsilankė:6272840Šiandien:8168Dabar naršo:63