HerbasPanevėžio apygardos teismai

Naujienos

Teismai leis filmuoti teisėjo sprendimų paskelbimą
2017-07-11
 

2018 m. teismai pasitiks naujovėmis – nuo kitų metų teismuose bus leidžiama daryti garso ir vaizdo įrašus teisėjams skelbiant savo sprendimus. Pateikus prašymą teismas leis visuomenės informavimo, mokslo ar mokymo tikslais teismo sprendimo paskelbimą transliuoti, filmuoti, fotografuoti, jo metu daryti garso ar vaizdo įrašą. Už Teismų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma didinti teismų atvirumą visuomenei, vieningai balsavo 94 parlamentarai.

 

Siūlymas įteisinti galimybę žiniasklaidos atstovams filmuoti ir įrašinėti teismo sprendimą jį skelbiant viešai, pagal iš anksto aiškiai nustatytą tvarką ir taisykles Seimui buvo teikiamas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo iniciatyva. Ją palankiai įvertino ir EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) ekspertai.

 

„Pagal Europos Sąjungos teisingumo rezultatų suvestinę Lietuva Europoje lyderiauja pagal įgyvendinamas iniciatyvas teismų veiklos efektyvumui užtikrinti: pirmaujame teikdami informaciją apie teismų veiklą visuomenei. Ši iniciatyva neabejotinai taip pat prisidės prie teismų atvirumo ir skaidrumo didinimo. Galimybė naudoti technines priemones skelbiant viešą teismo sprendimą pagerins profesionalų teismų darbo viešinimą, prisidės prie teisėjų darbo kokybės stiprinimo“, – įsitikinęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus.

 

Pasak R. Norkaus, naujovė teismuose padės užtikrinti objektyvios informacijos apie teismo sprendimus pateikimą visuomenei, nes nuo kitų metų žurnalistai galės tiksliau ir išsamiau pateikti teismo naujienas – visuomenė gaus naujausias žinias tiesiai iš tądien vykusių teismo posėdžių.

 

Siekiant užtikrinti filmavimų tvarką, Teisėjų taryba planuoja parengti techninių priemonių naudojimo teismo posėdžiuose taisykles, kuriose bus nustatyti aiškūs techniniai reikalavimai (įrašo pobūdis, įranga, filmavimo vieta, leistinas kamerų skaičius ir kt.); įrašą darančio asmens pareigos (asmeniui būtų draudžiama užduoti klausimus teisėjui, vaikščioti po salę su įjungta kamera, filmuoti proceso šalis be jų sutikimo ir kt.); teismo atstovo, atsakingo už tvarkos užtikrinimą teismo posėdžių salėje, pareiga prižiūrėti tinkamą techninių priemonių naudojimą. Įrašant teismo sprendimus ypatingas dėmesys bus skiriamas asmenų duomenų apsaugai – teismas, skelbdamas sprendimą viešame posėdyje, neskelbs bylos medžiagos, teismo pripažintos nevieša. 

 

Teismų įstatymo pakeitimuose taip pat įtvirtinta, kad techninių priemonių panaudojimo rezultatus gali naudoti tik teismo leidime nurodytas asmuo leidime nurodytais tikslais, būdais ir sąlygomis. Teismo posėdžių salėje gauti įrašai negali būti naudojami taip, kad būtų pažeistos kitų asmenų teisės ar įstatymų saugomi interesai arba būtų iškraipytas teismo sprendimo turinys ar esmė, taip pat negali būti naudojami politinės ar kitokios reklamos, satyros, pramogų ir kitais su pagarba teismui nesuderinamais tikslais.

 

Priimtomis pataisomis nustatyta, kad asmenims, pažeidusiems techninių priemonių ar jų panaudojimo rezultatų naudojimo tvarką, būtų taikoma įstatymų nustatyta atsakomybė – teismas draus naudoti technines priemones, kai tai gali sutrikdyti teismo darbą, parodyti nepagarbą teismui arba yra būtina apsaugoti kitų asmenų teises ar interesus.

Filmuoti ir įrašyti teismo sprendimų paskelbimą bus galima nuo 2018 m. liepos 1 d.

 

Susipažinti su Teismų įstatymo projektu galite čia.

 

NTA Komunikacijos skyriaus informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informaciją atnaujino: Jolita Gudelienė
Informacija atnaujinta: 2017-07-11 10:25

TEISMO DARBO LAIKAS

IIV  8.0017.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka 12.0012.45

DOKUMENTŲ PRIĖMIMO LAIKAS

I, III

 8.00–18.00

II, IV

 8.00–17.00

V

 8.00–15.45

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 45 45 55

El. paštas jolita.gudeliene@teismas.lt

Sertifikavimo ženklas

PANEVĖŽIO APYGARDOS
TEISMAS
Biudžetinė įstaiga
Elektros g. 9
LT-35175 Panevėžys

Tel. (8 45) 46 87 65

Faks. (8 45) 46 85 83
El. paštas

panevezio.apygardos@teismas.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188607531

 
Viso apsilankė:6620364Šiandien:9390Dabar naršo:43