HerbasPanevėžio apygardos teismai

Naujienos

Upėje nuskandintos moters byla bus nagrinėjama iš naujo (0)
2017-12-20
 

Gruodžio 20 d. Panevėžio apygardos teismas panaikino pirmos instancijos teismo nuosprendį, kuriuo sutuoktiniai V. ir L. R. buvo pripažinti kaltais dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, jiems skirtos laisvės atėmimo bausmės, bausmių vykdymas atidėtas.

 

Baudžiamąją bylą pagal nukentėjusiųjų apeliacinius skundus išnagrinėjęs apygardos teismas konstatavo, kad pirmos instancijos teismas, nagrinėdamas bylą, pažeidė Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas, pažeidimai buvo esminiai, jie sutrukdė teismui išsamiai ir nešališkai išnagrinėti bylą ir priimti teisingą sprendimą.

 

Nuskandintos moters artimieji Panevėžio miesto apylinkės teismui buvo pateikę prašymą perkvalifikuoti kaltinamųjų veikas iš neatsargaus gyvybės atėmimo į tyčinį nužudymą, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą – eismo įvykį. Tačiau teismas nei iki pradėdamas nagrinėti bylą, nei ją pradėjęs nagrinėti šio prašymo neišsprendė ir dėl jo visiškai nepasisakė.

 

Tik nukentėjusiesiems kelis kartus priminus apie jų prašymą dėl kaltinimo perkvalifikavimo, apylinkės teismas, pabaigęs įrodymų tyrimą, prieš baigiamąsias kalbas atmetė prašymą nurodęs, kad iš apklaustų asmenų parodymų „susidaro įspūdis, kad nebuvo tiesioginės tyčios“. Tokį apylinkės teismo argumentą apygardos teismas pripažino netinkamu ir padarė išvadą, kad žemesnysis teismas kaltinimo pakeitimo klausimą išsprendė tendencingai, remdamasis akivaizdžiai išankstine savo nuostata, t. y. buvo šališkas.

 

Apygardos teismas, pats atlikęs papildomą įrodymų tyrimą, konstatavo, kad nukentėjusiųjų prašymas dėl kaltės perkvalifikavimo yra pakankamai pagrįstas ir motyvuotas. Apylinkės teismas, gavęs tinkamai argumentuotą prašymą pakeisti kaltinimą į sunkesnį, privalėjo priimti nutartį perduoti bylą nagrinėti apygardos teismui, nes pagal naują kaltinimą byla teisminga būtent apygardos teismui, tačiau to nepadarė.

 

Kadangi teismas, nagrinėjantis bylą apeliacine tvarka, padarytų Panevėžio miesto apylinkės teismo esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų ištaisyti negali, perdavė bylą nagrinėti iš naujo pirmąja instancija Panevėžio apygardos teismui.

 

Ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

 

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informaciją atnaujino: Jolita Gudelienė
Informacija atnaujinta: 2017-12-20 17:21
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

TEISMO DARBO LAIKAS

IIV  8.0017.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka 12.0012.45

DOKUMENTŲ PRIĖMIMO LAIKAS

I, III

 8.00–18.00

II, IV

 8.00–17.00

V

 8.00–15.45

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 45 45 55

El. paštas jolita.gudeliene@teismas.lt

Sertifikavimo ženklas

PANEVĖŽIO APYGARDOS
TEISMAS
Biudžetinė įstaiga
Elektros g. 9
LT-35175 Panevėžys

Tel. (8 45) 46 87 65

Faks. (8 45) 46 85 83
El. paštas

panevezio.apygardos@teismas.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188607531

 
Viso apsilankė:6272917Šiandien:8245Dabar naršo:66