HerbasPanevėžio apygardos teismai

Naujienos

Vaiko gerovei skirtoje konferencijoje – institucijų bendradarbiavimo aktualijos
2017-05-18
 

Gegužės 17 dieną Panevėžio apygardos teisme (PAT) vyko konferencija-diskusija, skirta specialistams, dalyvaujantiems vaiko apsaugos ir pagalbos vaikui teikimo procese.

 

„Sveikinu visus susirinkusius ir džiaugiuosi matydamas jūsų tiek daug. Tai reiškia, kad mums visiems rūpi, kaip padėti vaikui ne tik tada, kai jis jau atsiduria teisme, bet dar iki to“, – sveikindamas konferencijos dalyvius sakė teismo pirmininkas Artūras Ridikas. „Manau, kad sprendžiant vaikų problemas kartais įstatymų neužtenka, reikia noro ir tinkamo požiūrio, todėl tikiuosi, kad šis renginys paskatins artimesnį institucijų ryšį“, – linkėjo pirmininkas.

 

„Neatsitiktinai konferencija organizuota gegužės mėnesį, – sakė vienas iš konferencijos organizatorių, PAT psichologas Nerijus Ogintas, – šio mėnesio 15 dieną Jungtinės Tautos yra paskelbusios Tarptautine šeimos diena, o visa gegužė Lietuvoje tradiciškai vadinama šeimos mėnesiu.

 

Pranešimus konferencijos dalyviams skaitė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus vyresn. patarėja Jolita Gritytė, Vaiko teisių apsaugos skyrių atstovai, Panevėžio pedagoginės-psichologinės tarnybos psichologai, atstovai iš sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų, pagalbos centrų, teisėsaugos įstaigų, teismo.

 

Dėmesys šeimai, vaikui, tinkama jų teisių apsauga, rūpinimasis jų fizine ir emocine savijauta, dalijimasis aktualia informacija ir partnerystės tarp institucijų stiprinimas buvo svarbiausi šios konferencijos akcentai, nuskambėję ne vieno pranešėjo pasisakyme.

 

Į renginį susirinkę miesto ir rajono įstaigų, teikiančių pagalbą vaikams, atstovai diskutavo, kaip padaryti tarpusavio bendradarbiavimą efektyvesnį, svarstė, kokios yra apsikeitimo informacija tarp institucijų ribos, tarėsi proceso sklandumo, operatyvumo klausimais.

 

Pranešimą konferencijos dalyviams skaičiusi Paramos vaikams centro įkūrėja ir vadovė, psichologė-psichoterapeutė Aušra Kurienė pasidžiaugė, kad Panevėžys yra lyderis pagal tai, kaip dirbama su vaikais, patekusiais į teisėsaugos akiratį ar tapusiais aukomis, tačiau akcentavo ir tai, kaip svarbu yra bendradarbiauti. „Labai svarbu, kad visos institucijos galėtų ir mokėtų susikalbėti, nes, kaip patirtis rodo, daug kas neįvyksta dėl to, kad žmonės nesišneka arba šnekėdamiesi nesusišneka, arba nežino, su kuo turėtų kalbėtis, kur kreiptis ir ką daryti“, – pažymėjo A. Kurienė.

 

Kaip vieną iš didžiausių iššūkių dalyviai išskyrė aiškaus mechanizmo, kaip turėtų vykti tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir kas turėtų jį koordinuoti nebuvimą. Dalyvių įsitikinimu, šiuo klausimu dar reikalinga daug nuveikti, nes tik visų institucijų bendromis pastangomis galima pasiekti gerų rezultatų.

 

Renginį organizavo Panevėžio a. VPK ir Panevėžio apygardos teismas.

 

 

 

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

 

Informaciją pateikė:

Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Jolita Gudelienė

El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt

 
Informaciją atnaujino: Jolita Gudelienė
Informacija atnaujinta: 2017-05-22 10:52

TEISMO DARBO LAIKAS

IIV  8.0017.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka 12.0012.45

DOKUMENTŲ PRIĖMIMO LAIKAS

I, III

 8.00–18.00

II, IV

 8.00–17.00

V

 8.00–15.45

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 45 45 55

El. paštas jolita.gudeliene@teismas.lt

Sertifikavimo ženklas

PANEVĖŽIO APYGARDOS
TEISMAS
Biudžetinė įstaiga
Elektros g. 9
LT-35175 Panevėžys

Tel. (8 45) 46 87 65

Faks. (8 45) 46 85 83
El. paštas

panevezio.apygardos@teismas.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188607531

 
Viso apsilankė:6272806Šiandien:8134Dabar naršo:67